Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zamknij

Aktualności

Ceny zbroi rycerza w XV w. i dziś

Dobra zbroja - co najmniej 5 tys. zł, miecz - 500 zł, podstawowy strój obozowy - minimum 1 tys. zł.

Niektóre elementy uzbrojenia (dobrej jakości) dla rycerza (dane w zł).

Hełm: XV w. ok. 4,8 tys., XXI w. ok. 700, kirys (napierśnik, naplecznik): XV w. ok. 1,6 tys., XXI w. ok. 1,5 tys., rękawice: XV w. ok. 260, XXI w. ok. 900, naręczaki i ochrony nóg: XV w. ok. 4 tys., XXI w. ok. 2,1 tys., miecz: XV w. ok. 2,4 tys., XXI w. ok. 2 tys., tarcza: XV w. ok. 2 tys., XXI w. ok. 500

W sumie w XV w. ok 15 tys. Wtedy można było za to kupić kilka kamienic. W sumie w XXI w. ok 7,7 tys. Dziś to mniej więcej swie średnie pensje.

Żródło: wyborcza.biz

Google wprowadza wyszukiwanie w czasie rzeczywistym

Google właśnie oświadczył, że do polskiej wersji wyszukiwarki dołączono w końcu wyszukiwanie w czasie rzeczywistym. Od teraz, tak jak w wersji anglojęzycznej, do wyników wyszukiwania dołączone będą uaktualniające się na bieżąco najnowsze wyniki.

Real Time Search obejmować będzie serwisy społecznościowe, takie jak Twitter, FriendFeed, MySpace czy Facebook, jak również nagłówki artykułów czy wpisów blogowych, które pojawiły się w Sieci kilka chwil wcześniej. Google podaje, że jeśli najnowsze wpisy będą wartościowe, to zostaną dołączone do listy z wynikami wyszukiwania.

Teraz także w Polsce, jeśli nowo pojawiające się wpisy okażą się istotne i adekwatne do zapytania, zostaną dołączone do listy z wynikami. Można też wybrać opcję "Najnowsze wyniki", albo "Aktualizacje" a wówczas zostanie nam wyświetlona pełna lista wyników z wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Można także nałożyć odpowiedni filtr, jeśli preferuje się na przykład wyniki pochodzące jedynie z mikroblogów.

Żródło: gazeta.pl

Nowy bezprzewodowy router firmy Asus

Asus przedstawia nowy, bezprzewodowy router, który łączy w sobie szybkość, prostotę oraz bezpieczeństwo, a wszystko w ważącej zaledwie 470 gramów obudowie.

Tajwański producent niemal wszelkiego rodzaju sprzętu komputerowego dodaje do swojej oferty kolejny router, korzystający ze standardu 802.11n, co umożliwi transfery danych do 300 Mbps przez WiFi. Ponadto urządzenie posiada cztery porty Ethernet 10/100/1000, jeden port WAN oraz dwa USB 2.0, a także 128 MB pamięci DDR2 i trzy zewnętrzne anteny.

Nad bezpieczeństwem

czuwać będzie 64/128-bitowe szyfrowanie WEP (Wired Equivalent Privacy). W zestawie znajdziemy natomiast oprogramowanie EZQoS (Easy Quality of Service), które zapewni możliwość wykonywania wielu sieciowych czynności (np. FTP, P2P i granie) jednocześnie.

Żródło: chip.pl

Nowa wersja przenośnej konsoli firmy Sony

Po "standardowym" modelu PSP-1000 i "odchudzonej" wersji PSP-2000 (PSP Slim) przyszła pora na PSP-3004 - nową wersję przenośnej konsoli firmy Sony. Wygląd zewnętrzny urządzenia zmienił się w bardzo niewielkim stopniu, aczkolwiek co bardziej spostrzegawcze osoby zauważą nowy przycisk "PS Button", znany np. z PS3.

PSP-3004 została wyposażona w świetnej jakości wyświetlacz LCD, który oferuje lepsze nasycenie kolorów oraz jasność. Ulepszona technologia antyodblaskowa ekranu pozwala na komfortową grę nawet w słońcu.

Ulepszony moduł WiFi powoduje że wykrywany sygnał jest o 10-20% silniejszy niż w poprzednich modelach.

Konsolka PSP w nowej wersji oferuje też wbudowany mikrofon, dzięki czemu użytkownicy będą mogli wykorzystać maksymalnie takie usługi jak komunikator Skype czy Go! Messenger.

Żródło: sony.pl

Telnic udostępnił Plugin dla Microsoft Outlook

Telnic, operator rejestru domeny .TEL, udostępnił darmową wtyczkę do programu Microsoft Outlook. Umożliwia ona jej użytkownikom dynamiczne aktualizowanie swoich książek adresowych.

Z domeną .tel nie musisz aktualizować swojej książki telefonicznej. Twoi przyjaciele, znajomi i firmy zarządzają swoimi informacjami kontaktowymi w ramach posiadanych przez siebie domen .tel. Nie musisz już więcej sprawdzać na ich stronach, czy coś się zmieniło lub otrzymywać informacji o zmianie numeru, czy e-maila - powiedział Henri Asseily, dyrektor generalny Telnic.

Wtyczka do Outlooka umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie domen .tel z poziomu programu i możliwość ich przeglądania, dodawanie dowolnych domen .tel jako kontaktu lub połączenie jej z istniejącym już kontaktem, odświeżanie informacji w książce adresowej za pomocą jednego kliknięcia, wysyłanie zaproszeń do kontaktów i akceptacja lub odrzucanie spływających w ramach TelFriends.

Żródło: aznews.pl

Genealogia

  • Mapa występowania nazwiska Przeklasa.
  • Powiększ
  • W Polsce jest 686 osób o nazwisku Przeklasa.
  • Więcej »

Mimo Wszystko